Minister Przemysław Czarnek w Częstochowie – rozmowy o nowych kierunkach na UJD

 

Minister Przemysław Czarnek w Częstochowie – rozmowy o nowych kierunkach na UJD

29 stycznia 2021 roku w Częstochowie przebywał minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. W spotkaniu na UJD obecny był także wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.

Minister Przemysław Czarnek Po stu dniach urzędowania (zaprzysiężony na stanowisko ministra edukacji i nauki został 19 października 2020 r.) przyjechał zawierzyć Matce Boskiej Częstochowskiej polską oświatę i naukę. Podczas wizyty na Jasnej Górze minister Czarnek podkreślił duchowe, kulturalne i historyczne znaczenie sanktuarium w dziejach naszej Ojczyzny..

Minister Przemysław Czarnek spotkał się także z władzami Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza, na czele z rektor Anną Wypych-Gawrońską. Na spotkaniu obecni byli także wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer.  Wizyta w częstochowskiej uczelni była okazją do rozmów na temat powołania kierunku lekarskiego. Minister Przemysław Czarnek zadeklarował pomoc w utworzeniu jeszcze jednego kierunku na UJD, stanowiącego odpowiedź na rolniczy charakter regionu częstochowskiego

 

Fot UJD

Na zdjęciu od lewej: dr hab. inż. Zygmunt Bąk, prof. UJD Prorektor ds. Rozwoju, ks. dr Jarosław Rodzik pracownik Wydziału Nauk Społecznych UJD, dr Ryszard Majer Senator RP, Szymon Giżyński Wiceminister Rolnictwa i Poseł RP, prof. dr hab. Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki, Poseł RP prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, dr hab. Joanna Warońska, prof. UJD Prorektor ds. Studenckich, prof. dr hab. n.med. Aleksander Sieroń Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu i Pełnomocnik Rektora ds. Utworzenia Kierunku Lekarskiego w UJD.