Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi apeluje: kupujmy polskie produkty. KUPUJ ŚWIADOMIE – PRODUKT POLSKI

– to nazwa kampanii informacyjnej, mającej zachęcić konsumentów do kupna polskich produktów i wesprzeć krajowe rolnictwo. Jej celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym okresie jak pandemia. – Wybieranie polskich produktów żywnościowych to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla naszych bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety – napisał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców.
– Wybieranie polskich produktów żywnościowych to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla naszych bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety – napisał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25 proc. masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.
Kampanię ,,Kupuj świadomie – Produkt Polski” prowadzi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. – Kupowanie dóbr wyprodukowanych przez polskiego rolnika to akt patriotyzmu, który świadczy o wspieraniu rodzimej gospodarki. To również świadomy wybór zdrowego żywienia. Polskie produkty są bowiem zdrowe, smaczne i najwyższej jakości – dodaje wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński.