Gratulacje i życzenia dla AZS UJD Częstochowa

 

 

Zarząd Klubu Uczelnianego

Akademickiego Związku Sportowego

 Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

 

Szanowni Państwo!

 

Dziękuję bardzo za zaproszenie na tak ważną dla Klubu i całego Uniwersytetu Częstochowskiego uroczystość. 50 lat istnienia Klubu Uczelnianego AZS UJD to pół wieku pracy na rzecz upowszechniania sportu oraz promocji Uczelni i Częstochowy w kraju
i za granicą.

Liczne sukcesy Klubu i jego zawodników, które trudno zliczyć na przestrzeni 50 lat, szczególnie w tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów, ale także w koszykówce czy siatkówce, ustaliły silną markę AZS UJD Częstochowa w środowisku całego akademickiego sportu w Polsce. Osiągane przez Państwa rezultaty – w mistrzostwach w kraju i zagranicznych zawodach – to efekt pasji i poświęcenia szerokiej rzeszy sportowców, trenerów i działaczy, zaangażowanych w powstanie Klubu i jego ciągły rozwój. Zbudowaliście Państwo fundament, na bazie którego kształtujecie charaktery młodych ludzi, rozwijacie ich sportowe talenty, uczycie wytrwałości w drodze ku życiowym sukcesom.

Z całego serca gratuluję Jubileuszu 50-lecia Klubu. Życzę Państwu kolejnych osiągnięć na arenie krajowej i zagranicznej, szerokiego grona przyjaciół i ludzi dobrej woli, którzy będą Państwa wspierać w aktywności na rzecz rozkwitu akademickiego sportu w Częstochowie.

 

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński