W sobotę 15 października w budynku rektoratu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza przy ul. Waszyngtona 4/8 odbyło się spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim.

Spotkanie otworzyła dyrektor biura poselskiego wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Szymona Giżyńskiego Grażyna Matyszczak, pełnomocnik Okręgu Częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości, która przywitała zaproszonych gości.– Znajdujemy się na tej sali nieprzypadkowo – mówiła po przywitaniu Grażyna Matyszczak. – Otóż od 4 lat rektor częstochowskiego uniwersytetu, prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska starała się o to, by na tej uczelni był i działał kierunek lekarski. Było to trudne, ale dzięki pomocy naszych parlamentarzystów, a przede wszystkim pana posła Szymona Giżyńskiego oraz panów senatorów Ryszarda Majera i Artura Warzochy, w tym roku uczelni udało się w końcu otworzyć ten kierunek. Serdecznie gratulujemy!
Następnie swoje przemówienie rozpoczął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wicepremier zaczął od  odniesienia się do historii Polski i wyjaśnienia, jaki wpływ na obecny jej stan polityczny i gospodarczy miał ustrój komunistyczny, a następnie rządy Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska.