W Koniecpolu powstanie nowe przedszkole. W 90 procentach inwestycję pokryje dotacja z ,,Polskiego Ładu”

 

Podpisanie i wkopanie aktu erekcyjnego pod budowę integracyjnego zespołu przedszkolno-żłobkowego miało miejsce 2 lipca 2022 roku. Pozyskanie dotacji dla gminy Koniecpol rekomendował poseł RP Szymon Giżyński.

Na realizację inwestycji Gmina Koniecpol otrzymała dotację w wysokości 9 017 475,75 zł w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Budowa przedszkola jest odpowiedzią na problemy związane z brakiem miejsc w dwóch gminnych przedszkolach w trakcie ostatniej rekrutacji na rok szkolny 2021/2022, która nie pozwoliła na zabezpieczenie potrzeb wszystkich chętnych, w tym dzieci niepełnosprawnych. W nowym przedszkolu, które pomieści 144 maluchów, zaplanowano 6 oddziałów. Znajdzie się tam również wydzielona część dla 30 dzieci w wieku żłobkowym. Nowy budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Trzeba dodać, że z kolei do II edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD Gmina Koniecpol złożyła kolejne dwa wnioski i oba otrzymały dofinansowanie. Pierwszy to przebudowa i rozbudowa ul. Rzecznej w Koniecpolu wraz z budową parkingu. Zadanie obejmuje rozbudowę ulicy Rzecznej w Koniecpolu na odcinku 1399,55 mb i fragmentu ulicy Nad Brudną Wodą (156,50 mb); przewidziana jest też budowa parkingu na 50 miejsc do obsługi targowiska gminnego. Wartość dofinansowania wynosi 6 227 915 zł. Drugi wniosek dotyczył przebudowy zespołu sportowego w Koniecpolu – zaplecze sportowe z zagospodarowaniem. Zadanie dotyczy budowy na terenie stadionu przy ulicy Zamkowej budynku z szatniami, sanitariatami, pomieszczeniami sędziów, salą spotkań i strefą techniczno-gospodarczą. Wartość dofinansowania wynosi 4 442 400 zł.