Rusza budowa przedszkola i sali gimnastycznej w Lusławicach. W ponad 90 procentach budowa jest finansowana z Polskiego Ładu

 

Dzięki wsparciu i rekomendacji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymona Giżyńskiego, Prezesa Zarządu Częstochowskiego Okręgu PiS Szymona Giżyńskiego, przy Szkole Podstawowej w Lusławicach, w gminie Janów, powstaną: dwuoddziałowe przedszkole oraz pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Całkowity koszt zadania to 8 895 500,00 zł brutto, w tym aż 8 100 000 zł gmina otrzymała na ten cel w ramach rządowego programu Polski Ład. Zatem nie część, ale niemal cała inwestycja (w ponad 90 procentach), powstanie dzięki środkom rządowym z Polskiego Ładu. Gmina dołoży 795 500 złotych. – O wsparcie dla tej inwestycji, upragnionej i oczekiwanej przez mieszkańców Lusławic, prosili mnie przedstawiciele władz gminy, ale przede wszystkim – jej mieszkańcy. Przedszkole i hala sportowa to podstawowe dobra służące dzieciom i młodzieży, dlatego rekomendowałem tę inwestycję do pierwszej edycji Polskiego Ładu. Jestem niezmiernie rad, że udało się pozyskać konieczną, rządową dotację – powiedział Wiceminister Szymon Giżyński.

Umowę na realizację inwestycji – budowę dwuoddziałowego przedszkola oraz pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Lusławicach – podpisano 9 czerwca 2022 r. Ze strony gminy: Wójt Gminy Janów Edward Moskalik i Skarbnik Gminy Janów Małgorzata Laskowska; ze strony wyłonionej w przetargu firmy KROMAR Import Export Sp. z o.o. – Joanna Gawlik i Piotr Krotla.

W podpisaniu umowy uczestniczyli również: Inspektor Nadzoru Budowlanego Mariusz Pietras, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lusławicach Beata Kluczna oraz nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Gazda.

Zatem w Lusławicach powstanie dla dzieci dwuoddziałowe przedszkole oraz nowa sala gimnastyczna z zapleczem sanitarno-szatniowym i łącznikiem do budynku szkoły. Dobudowany jednokondygnacyjny obiekt będzie składał się z 3 zróżnicowanych gabarytowo brył. Wyodrębniono 4 strefy funkcjonalne: wejściową z holem w łączniku; zaplecze – obejmujące szatnie, sanitariaty, kotłownię z piecem na gaz płynny oraz pokój nauczyciela i magazynek sprzętu sportowego; przedszkole dwuoddziałowe – wydzielone w części południowej zaplecza oraz salę gimnastyczną połączoną funkcjonalnie z zapleczem sanitarno-szatniowym i ze szkołą za pomocą łącznika. W sali gimnastycznej znajdzie się pełnowymiarowe boisko do siatkówki oraz niewymiarowe boiska do koszykówki i piłki ręcznej.

za www.gazetacz.com.pl