Życzenia dla Strażaków

Poseł Szymon Giżyński składa serdeczne życzenia Strażakom z okazji Ich Święta.

 

Szanowni Państwo!

Oficerowie i Wszyscy Funkcjonariusz oraz Pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej, Druhny i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej

 

W Dniu Świętego Floriana – Patrona wszystkich Strażaków pragnę, jak co roku, złożyć Państwu serdeczne życzenia i przekazać wyrazy swojego uznania. Jesteście Państwo zawsze tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, mienie czy naturalne środowisko. Nawet w najtrudniejszych warunkach niesiecie pomoc potrzebującym, bez względu na własne bezpieczeństwo, nie szczędząc sił, a nawet narażając własne życie.

Straż Pożarna jest nie tylko służbą ochrony przeciwpożarowej, na co dowodem jest udział
w najważniejszej być może akcji ratowniczej naszych czasów – walce z koronawirusem. Chciałbym wyrazić Państwu ogromną wdzięczność za niezwykle ofiarną postawę podczas walki z epidemią, która dotknęła Polskę. Obok lekarzy i personelu medycznego, Strażacy wraz z innymi służba mundurowymi, stanęli na pierwszej linii tych dramatycznych zmagań. Państwa zaangażowanie, zdecydowane działania oraz okazywana ludziom troskliwość i solidarność mają olbrzymie znaczenie w tym trudnym okresie. Wiem, że nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać, jak ogromna i dobroczynna jest Państwa rola
w naszym życiu publicznym. Potwierdzają to również liczne badania opinii, mówiące o najwyższym zaufaniu, którym Polacy obdarzają – Straż Pożarną i Strażaków.

W Dniu Strażackiego Święta życzę Państwu – Oficerom i Wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom cywilnym Państwowej Straży Pożarnej, Druhnom i Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, byście wciąż z niesłabnącym oddaniem i poświęceniem służyli rodakom i naszej Ojczyźnie – Rzeczypospolitej Polskiej. Zapewniam Państwa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie zawsze wspierał Waszą formację – jej potencjał i jej rozwój. Mam nadzieję, że okazje do najbliższego osobistego spotkania i podziękowań za Państwa trud nadarzą się jak najszybciej. Niech Święty Florian ma Państwa zawsze w swojej opiece.

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Poseł Szymon Giżyński