Częstochowa otrzyma separator osocza

Częstochowscy radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość podczas konferencji prasowej, 19 listopada 2020 roku, poinformowali o decyzji wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego w sprawie zakupu separatora osocza dla Częstochowy. Rząd zakupił 200 separatorów i jeden z nich będzie służył częstochowianom.

– O to niezbędne dla częstochowian urządzenie od paru tygodni starało się środowisko PiS, a w jego imieniu wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński. I nie czyniliśmy z tego politycznego spektaklu i piarowskich manewrów, tak jak to robił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, bo tu chodzi o zdrowie częstochowian, a nie o politykę. Prezydent wykazał się skrajną kompetencją i brakiem podstawowej wiedzy. Adresatem listów nie powinno być Narodowe Centrum, a Ministerstwo Zdrowia – mówiła radna Monika Pohorecka, przewodnicząca Komisji Zdrowia.

 

Separator osocza ma przybyć do Częstochowy w ciągu najbliższych dni. Wówczas częstochowscy ozdrowieńcy, którzy przeszli Covid-19 będą mogli oddać osocze w swoim mieście.