List gratulacyjny od Wiceministra

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński na Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Jurajski Sieraków Bożeny Miedzińskiej skierował list z podziękowaniem za zaproszenie na integracyjne spotkanie, podsumowujące projekt „Pieczenie chleba, zioła – cud natury, haft – znakami tradycji”.
,,Pragnę pogratulować realizacji tak pięknego, wielopłaszczyznowego przedsięwzięcia, którego wspólnym mianownikiem jest troska o wychowanie dzieci i młodzieży, w poszanowaniu polskiej tradycji i kultury.
Wychowanie dzieci i młodzieży to obowiązek nas wszystkich. Zadanie wymagające odpowiedzialności, serca i rzetelności. Państwo wszystkie te cechy łączą i – co ważne – dopełniają je radością i uśmiechem. Wiem, że Państwa trud przynosi dobre wyniki, dając Państwu spełnienie i satysfakcję, a uczestnikom projektu – wiele niezapomnianych doznań i ciekawych odkryć. Pragnę podkreślić, że Państwa praca jest godna naśladowania, kształtuje bowiem patriotyczną postawę młodych ludzi, buduje ich poczucie polskiej tożsamości oraz poszerza horyzonty wiedzy. A to – w konsekwencji – jest fundamentem rozwoju i nabywania nowych doświadczeń i umiejętności.” – napisał Szymon Giżyński