Oddanie nowej drogi w Zajączkach Pierwszych

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, uczestniczył 10 lipca 2020 roku w oficjalnym oddaniu do użytku nowej drogi powiatowej w Zajączkach Pierwszych, w gminie Krzepice, wyremontowanej w ramach funduszy rządowych. Gmina z rządu na inwestycję otrzymała 80 procent całkowitej kwoty, resztę dołożył powiat kłobucki.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli radni powiatowi i gminni, w Zbigniew Kulej, Maciej Mońka i Damian Pilarz – pełnomocnik PiS w powiecie kłobuckim.

– To długo wyczekiwana inwestycja, wreszcie została uporządkowana jezdnia i mamy chodnik. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo – mówi sołtys Zajączek Pierwszych Barbara Pilarz. Jak podkreśla, to był pierwszy etap przebudowy drogi. – Mieszkańcy oczekują na kolejną część remontu odcinka drogi, co zapewni znacznie większą wygodę i bezpieczeństwo – stwierdziła sołtys.

Wiceminister Szymon Giżyński ciesząc się z poprawy życia mieszkańców, że celem rządu, a szczególnie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest troska o godny i bezpieczny byt mieszkańców obszarów wiejskich. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy bez względu na polityczne podziały. Dotrzymujemy słowa i najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, zdrowie i zadowolenie obywateli – podkreślił poseł Szymon Giżyński. Wicewojewoda Robert Magdziarz poinformował, że już można składać wnioski na kolejne budowy, bowiem rząd przekazał kolejne fundusze, w tym dla województwa śląskiego prawie 140 milionów złotych.