CZĘSTOCHOWA / Realna pomoc radnych PiS dla szpitali i pogotowia ratunkowego

Częstochowscy radni Prawa i Sprawiedliwości przekazali swoje diety na zakup materiałów ochronnych. To prawdziwie obywatelska postawa.

Radna PiS Monika Pohorecka, przewodnicząca Komisji Zdrowia w Radzie Miasta Częstochowy, zainspirowała swoich kolegów z Klubu do udziału w akcji pomocowej dla częstochowskich szpitali i pogotowia ratunkowego. – Idea zrodziła się w piątek, w niedzielę otrzymaliśmy już konkretne zgłoszenia, a dzisiaj, w poniedziałek 23 marca, uruchomiliśmy dowóz materiałów sanitarnych. W akcję włączyli się moi koledzy, bardzo mi pomogli, szczególnie radny Piotr Wrona, który rozwoził ze mną artykuły do lecznic – mówi radna Monika Pohorecka.

Radni niezbędne artykuły medyczne dostarczyli do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Miejskiego Szpitala Zespolonego i do pogotowia ratunkowego przy ul. Kilińskiego. ‑ To przede wszystkim maseczki ochronne, rękawiczki, płyny do dezynfekcji oraz kombinezony – wylicza przewodnicząca Monika Pohorecka. Jak dodaje, akcja pomocowa radnych PiS jest odpowiedzią na apel szpitali i bardzo trudną ich sytuację. ‑ W placówkach zaczęło brakować podstawowych środków ochronnych używanych teraz w ilościach zdecydowanie zwiększonych z powodu epidemii koronawirusa. Dlatego postanowiliśmy za swoje diety radnych zakupić materiały ochronne. Do akcji włączył się również wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński. Za jego własne środki dyrektor biura poselskiego Grażyna Matyszczak zakupiła niezbędne rzeczy medyczne. Pomogła nam także Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna – mówi radna Monika Pohorecka.