Wiceminister Szymon Giżyński uczestniczył w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

 

 21 listopada 2019 r. Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński wziął udział w uroczystym otwarciu 27. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez dla branży turystycznej. Targi TT Warsaw to doskonała okazja do prezentacji atrakcji turystycznych krajów i regionów z różnych stron świata oraz potencjału turystycznego Polski. Ze stoiskiem „Odpoczywaj na wsi”. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi już po raz trzeci gościło na Targach TT Warsaw.

Minister Giżyński podczas otwarcia targów zwrócił uwagę, że hasło „Odpoczywaj na wsi” to nie tylko nazwa stoiska, ale część kampanii informacyjno-promocyjnej realizowanej przez resort rolnictwa i rozwoju wsi od 2016 r., mającej na celu kreowanie wizerunku obszarów wiejskich, jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, oferującego zróżnicowane możliwości wypoczynku.

Sekretarz stanu zaakcentował, że prezentacja turystycznych atrakcji z wielu krajów i regionów świata łączy się z polską ofertą. Podkreślił także, iż pozytywnym aspektem jest promocja turystyki wiejskiej i agroturystyki. Zwrócił uwagę na walory polskiej wsi, zachowane naturalne, wiejskie krajobrazy, a także na fakt, że polscy rolnicy dynamicznie unowocześniając swoje gospodarstwa dbają też o najbliższe otoczenie tak, aby pozostało one jak najmniej zmienione. Dowodem na to są wyniki badań socjologicznych wskazujące, że ponad 80% Polaków uważa mieszkańców polskiej wsi jako wybitnych, niezbędnych strażników tożsamości polskiej kultury. Polacy uważają też, że mieszkańcy polskiej wsi są w tej dziedzinie niezastąpieni. 60% Polaków uważa mieszkańców polskiej wsi za znakomitych przedsiębiorców, dobrych gospodarzy dóbr które cały czas rozwijają się w gospodarce rynkowej. Nie bez znaczenia dla rozwoju polskiej wsi pozostaje fakt, iż ponad 50 tys. Polaków rocznie przenosi się na wieś chcąc być częścią tej tożsamości, jest to bardzo ważna informacja, wskazująca na pewien kierunek, który oznacza przywołanie słów profesora Juszczaka na temat różnic pomiędzy podróżowaniem, a wędrowaniem, które motywowane jest emocjami i wartościami dzięki którym człowiek staje się lepszym dzięki eksponowaniu oraz różnorodności ofert proponujących niecodzienną atmosferę polskiej wsi.