Wiceminister oddał hołd Bohaterom

17 września, w dniu 84.rocznicy napaści Rosji sowieckiej na Polskę odbywa się uroczystość odsłonięcia tablicy – Kamień  Pamięci, poświęconej Żołnierzom Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński oddał hołd Bohaterom składając kwiaty pod tablicą. Wiceministrowi towarzyszył członek Częstochowskiego Oddziału Prawa i Sprawiedliwości Robert Leciński.
Uroczystość zorganizowało Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość.
Okolicznościowy list Wiceministra Szymona Giżyńskiego odczytał  Wojciech Lisiecki – jeden z głównych organizatorów uroczystości, bratanek Żołnierza Wyklętego   
Chwała Bohaterom!

 

 

Stowarzyszenie ,,Solidarność i Niezawisłość”

 

Szanowni Członkowie Stowarzyszenia „Solidarność i Niezawisłość”! Szanowni Polscy Patrioci, Uczestnicy dzisiejszego spotkania, podjętego z tak ważnych i szlachetnych powodów!

 Serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczystość odsłonięcia Kamienia Pamięci, poświęconego Żołnierzom Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Jednocześnie dziękuję Stowarzyszeniu „Solidarność i Niezawisłość” za podjęcie inicjatywy uhonorowania polskich Bohaterów, którzy walczyli za naszą wolność, niezawisłość i niepodległość, jakże często składając na ołtarzu Ojczyzny swoje życie.

Pamięć i cześć dla ludzi, którzy z oddaniem i determinacją walczyli o wyzwolenie Polski spod jarzma niemieckich i sowieckich najeźdźców, bronili prawdy o historii naszej Ojczyzny – to nasz święty obowiązek. „W obliczu całego świata nie wolno narodowi, który ma ambicję istnieć i żyć, odejść od popiołów!…” – mówił Ksiądz Kardynał Prymas Stefan Wyszyński. Ta idea przyświeca Państwa działalności; pielęgnują Państwo najwyższe wartości: wiarę, patriotyzm i trwanie w trosce o pamięć. Z całego serca za to dziękuję i życzę, by za przyczyną Państwa przesłania pamięć i prawda dotarły do jak najszerszego grona Polaków.

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński