Gratulacje! I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych w Pińczycach

Ministerstwo

Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sekretarz Stanu

Szymon Giżyński

Gmina Koziegłowy, Pińczyce 4 czerwca 2023 r.

 

Szanowni Państwo

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz

Dyrygent Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wojciech Pompka

 

Szanowni Państwo! Drodzy Uczestnicy I Regionalnego Festiwalu Orkiestr Dętych
w Pińczycach!

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszy uroczysty pokaz Orkiestr Dętych. Bardzo proszę – za pośrednictwem listu – przyjąć moje najszczersze wyrazy szacunku dla wszystkich Państwa – Organizatorów i Uczestników Festiwalu. Jednocześnie pragnę wyrazić swój podziw za Państwa profesjonalizm i artystyczny wymiar działalności oraz podziękować za trud włożony w budowanie i kultywowanie polskiej tradycji orkiestr dętych.

Wszystkim Muzykom bardzo dziękuję za wkład w upowszechnianie polskiej muzyki w całej jej różnorodności – od patriotycznego kanonu po formułę rozrywkową. Swoimi występami wzbogacacie Państwo uroczystości państwowe, kościelne i środowiskowe, obdarzając słuchaczy muzyczną ucztą. Trzeba też podkreślić Państwa udział w promocję Waszych Gmin – ziem rodzinnych, oraz dzielną służbę naszej Ojczyźnie – Polsce. Koncertujecie przecież
na rozmaitych festiwalach i konkursach w całym kraju i za granicą, prezentując swoje talenty
i wieloletni dorobek. Śmiało można stwierdzić, że jesteście Państwo ambasadorami polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. I za to – z całego serca – Państwu dziękuję.

Wszystkim Członkom Orkiestr życzę wielu satysfakcji i radości ze wspólnego muzykowania, wzajemnej inspiracji i wymiany artystycznych doświadczeń, niesłabnącego aplauzu publiczności i dalszych sukcesów artystycznych.

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Poseł Szymon Giżyński