Poseł Szymon Giżyński wsparł strażaków OSP Zwierzyniec Pierwszy

Strażacy OSP Zwierzyniec Pierwszy otrzymali nowy wóz ratowniczy. Uroczyste jego przekazanie samochodu miało miejsce 26 września 2021 roku w siedzibie OSP Zwierzyniec Pierwszy (Gmina Opatów, powiat kłobucki). Samochód na ręce prezesa OSP Adama Pawelaka miały zaszczyt przekazać osoby zaangażowane w jego pozyskanie: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, komendant powiatowy PSP w Kłobucku Karol Wers, w imieniu prezesa Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomasza Bednarka – radny powiatu kłobuckiego Zbigniew Kulej, wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak i prezes Stowarzyszenia Nasza Szkoła w Zwierzyńcu Pierwszym Andrzej Zalski.

Prezes Adam Pawelak, dziękując wiceministrowi Szymonowi Giżyńskiemu za okazane zrozumienie i poparcie wniosku oraz wkład w pozyskanie samochodu dla OSP, wyraził uznanie dla bezinteresowności i otwartości z jaką spotkali się z jego strony.

 

Jednostka OSP Zwierzyniec Pierwszy została założona w 1924 roku. Służy w niej 49 strażaków, w tym 11 kobiet. Drużyny OSP regularnie zajmują czołowe miejsca w gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.