Słowo wstępne posła Szymona Giżyńskiego do braci sportowej

Drodzy, Polscy Patrioci, miłujący Ojczyznę poprzez uprawianie
i wspieranie polskiego sportu!

Polski patriotyzm to dla Polaków sprawa honoru, poświęcenia i walki o niepodległość. Ale myślę, że na co dzień można skutecznie manifestować czynny, polski patriotyzm – i to w najwyższym stopniu – poprzez uczestnictwo nas i naszych rodzin w zawodach sportowych, czy jako ich bezpośredni uczestnicy lub organizatorzy, ale nade wszystko jako wierni narodowym barwom i Mazurkowi Dąbrowskiego – rozentuzjazmowani, polscy kibice.
Dlatego w przeddzień Święta Niepodległości z najwyższym szacunkiem zwracam się do Wszystkich Szanownych Państwa, aby przy każdej okazji, podczas organizacji zawodów sportowych, zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich lub międzynarodowych, rozwijać w młodym pokoleniu, już od najmłodszych lat, miłość
i podziw do własnego kraju poprzez odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, eksponowanie symboli i znaków oraz barw narodowych. Okazją do tych działań mogą być uroczyste inauguracje różnego rodzaju turniejów i imprez.
Dzięki wzniosłym i uroczystym ich otwarciom dostarczymy najmłodszym sportowcom i ich rodzicom niezapomnianych wrażeń, których z niczym nie da się porównać, a przede wszystkim ugruntowujemy w ich sercach i umysłach polski patriotyzm i dumę bycia Polakami. Czyńmy tak jak najczęściej i najszczerzej, aby ten wspólny trud owocował na następne pokolenia dla dobra naszej ukochanej Ojczyzny.

Z wyrazami najgłębszego szacunku

Szymon Giżyński
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Częstochowa, 10 listopada 2020 r.