PKS Częstochowa uratowany

PPKS Częstochowa, którego całkowitą likwidację od 1 lipca 2020 roku wielu już przesądziło, zostanie uratowany. Interwencję w sprawie wsparcia PKS, za wiedzą i we współpracy z prezesem PKS Ludwikiem Kubasiakiem i kierowcami, podjął wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.

W mediach pojawiły się informacje o likwidacji PKS z dniem 1 lipca 2020 roku, z powodu braku pieniędzy na pensje dla kierowców. Prezes PKS Częstochowa Ludwik Kubasiak przyznał, że sytuacja jest bardzo trudna i konieczna jest restrukturyzacja zatrudnienia, jednak – jak stwierdził – informacje o likwidacji i zaprzestaniu kursów mijają się z prawdą. Podkreślił, że problemy ostatnich kilku miesięcy nawarstwiły się z powodu pandemii oraz wycofania się PKP z zakupu PKS, mimo wygranej licytacji.

W tych trudnych miesiącach z prezesem Ludwikiem Kubasiakiem współpracował wiceminister Szymon Giżyński, zwracając się do tych wszystkich instytucji centralnych, wśród których trzeba było szukać partnerów i sprzymierzeńców. Aktualnie PKP wróciło do opcji zakupu PKS i – jak się dowiedzieliśmy – umowa zostanie podpisana lada moment, a pieniądze mogą zasilić konto PKS już w najbliższym tygodniu. To pozwoli znajdującemu się w trudnej sytuacji przedsiębiorstwu rozwiązać bieżące problemy i wypłacić pensje.

Poseł Giżyński nie po raz pierwszy pomaga PKS. Mimo to, z powodu obecnych zawirowań w PKS zlała się na niego fala pomówień i oskarżeń ze strony polityków PO oraz niektórych kierowców. To tego odniósł się prezes Kubasiak – Niedawno mieliśmy upolitycznione wystąpienia przed dworcem. Nie chciałbym, aby posła Giżyńskiego wiązać z czymkolwiek w sensie negatywnym, jeśli chodzi o dworzec PKS. Mogę powiedzieć jedynie to, że wszystkie sprawy, z którymi się do niego zwracałem zostały załatwione i zawsze uzyskałem pomoc. (…) Poseł Giżyński zawsze nas wspierał – stwierdził prezes PKS. Jak dodał, Spółka PKS Częstochowa SA zarządza bardzo dobrym rynkiem przewozowym i przy dobrym zarządzaniu nadal pozwoli tej firmie funkcjonować.

za www.gazetacz.com.pl