Noworoczne spotkanie Terenowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Lublinieckiego

4 stycznia 2020 roku, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński uczestniczył w noworocznym spotkaniu Terenowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Lublinieckiego.  Wśród zaproszonych gości, powitanych przez gospodarza spotkania posła Andrzeja Gawrona obecni byli, między innymi: europoseł Jadwiga Wiśniewska,  posłowie Lidia Burzyńska, Mariusz Trepka i Wojciech Szarama, senator Ryszard Majer, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, wiceprezes KRUS Artur Warzocha, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Alicja Janowska, nadleśniczy Lasów Państwowych w Koszęcinie Adam Chudzik.

 

Poseł Andrzej Gawron z szacunkiem podziękował członkom organizacji za pracę na rzecz rozwoju środowiska PiS. Odniósł się do wartości rodzinnych, katolickich i patriotycznych, które spajają i tworzą siłę całej społeczności PiS Ziemi Lublinieckiej.  Europoseł Jadwiga Wiśniewska składając życzenia zdrowego i szczęśliwego nowego roku zachęcała gorąco do konsolidacji sił przy wyborach na prezydenta Polski, w maju 2020 roku.

Wiceminister Szymon Giżyński w swym przemówieniu podkreślił rolę lidera lublinieckiej organizacji PiS posła Andrzeja Gawrona, fakt zaprezentowania w wyborach samorządowych 2018 roku przez lubliniecki PiS nowej jakości politycznej w postaci  profesjonalnej oferty reprezentującej młodą, prawicową, patriotyczną lubliniecką inteligencję; gremialne zwycięstwo na Ziemi Lublinieckiej w wyborach do Europarlamentu europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i wreszcie w ostatnich wyborach do polskiego Parlamentu skonstruowanie na Ziemi Lublinieckiej przez posła Andrzeja Gawrona płaszczyzny supremacji opcji śląskiej ponad politycznymi podziałami. Poseł Szymon Giżyński wskazał również, że tak opisany potencjał organizacyjno-polityczny musi okazać się zdecydowanym atutem na rzecz zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy w najbliższych majowych wyborach.