Marszałek Karczewski odwiedził Częstochowę

17 września do Częstochowy przybył marszałek Senatu Stanisław Karczewski. – Całym sercem jestem za powrotem województwa częstochowskiego na administracyjną mapę Polski. Jeśli ten projekt będzie głosowany z pewnością podniosę rękę na tak – powiedział do mieszkańców przybyłych na spotkanie z nim.

Podczas konferencji prasowej podkreślił, że przyjechał, aby promować kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Senatu: Artura Warzochę i Ryszarda Majera. – To kandydaci, którzy już w tej kadencji udowodnili swoje zaangażowanie. Pan Artur Warzocha jest wybitnym ambasadorem Polski wśród Polonii na całym świecie. Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju  otacza swoja opieką, pomógł rodakom w wielu sprawach. Z kolei Ryszard Majer swoją działalność ukierunkował na osoby starsze i poprzez liczne programy i projekty wspiera seniorów – mówił marszałek Karczewski. Jednocześnie podkreślił kompetencję i zaangażowanie w prace na rzecz rozwoju regionu częstochowskiego wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, posła Szymona Giżyńskiego. Wyraził również swoją opinię na temat utworzenia województwa częstochowskiego. – Całym sercem jestem za powrotem województwa częstochowskiego na administracyjną mapę Polski. Jeśli ten projekt będzie głosowany z pewnością podniosę rękę na tak – stwierdził marszałek Stanisław Karczewski.

Wieczorem Marszałek spotkał się również z mieszkańcami Częstochowy, gdzie towarzyszyli mu wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński oraz senatorowie Ryszard Majer i Artur Warzocha. Pan Marszałek. Spotkanie miało miejsce w auli Uniwersytetu Częstochowskiego.

GAW