Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze

15 sierpnia 2019 roku, w Święto Wniebowzięcia Matki Bożej i Święto Wojska Polskiego premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki wraz przedstawicielami Wojska Polskiego modlił się podczas Apelu Jasnogórskiego. Panu Premierowi towarzyszyli częstochowscy parlamentarzyści: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński i senator Artur Warzocha.

Po nabożeństwie szef polskiego rządu uczestniczył w tradycyjnym odpaleniu armat, które miało miejsce na błoniach pod jasnogórskim szczytem. Przed końcowym błogosławieństwem premier Mateusz Morawiecki w imieniu całego rządu złożył podziękowanie weteranom i żołnierzom za pracę na rzecz ojczyzny, w kraju i na misjach zagranicznych.

– Bezpieczeństwo jest największym dobrem i naród polski docenia wasz trud i poświęcenie. Składam zobowiązanie stałego wysiłku w sprawie modernizacji polskiej armii, aby stawała się coraz silniejsza i była gwarantem naszego bezpieczeństwa – powiedział premier Morawiecki.

Na pożegnanie gospodarz klasztoru przeor o. Marian Waligóra wręczył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu pamiątkowy ryngraf z wizerunkiem Cudownego Obrazu Matki Bożej.


fot. Bartosz Półrolnik, GAW